4 lutego 2017

English Matters po raz kolejny, czyli Big Ben i sztuka rozmowy

Big Ben i sztuka rozmawiania po angielsku - czyli słów kilka o nowych wydaniach English Matters. 
Zapraszam <3

Jeśli czytacie mojego bloga od dłuższego czasu, to z pewnością wiecie, jak bardzo lubię magazyny English Matters - dzięki którym mogę łączyć naukę z przyjemnością. Przyznaję - zdarza się, że niektóre artykuły kompletnie mnie nie interesują - ale mimo to, w każdym numerze, przynajmniej jeden tekst mnie zaciekawia.

W wydaniu na styczeń i luty, moją uwagę zwrócił tekst o Big Benie. Niestety nie miałam jeszcze okazji na własne oczy zobaczyć tego słynnego zabytku - ale artykuł o nim, przeczytałam z ciekawością. Oprócz tego tekstu, w magazynie znajdziecie takie artykuły jak "Birmingham - a Phoenix from the Flames", "Phenomenal Phrasal Verbs, "Domestic Money Mergers" czy "My Passion for Languages". To oczywiście nie wszystko - jednak dla mnie, te teksty były najbardziej interesujące.Jestem pewna, że wiele osób, uczących się języka - nie tylko angielskiego - może odczuwać opory przed używaniem go w celu komunikacji. Boimy się, że w wyniku stresu, popełnimy wiele błędów. Na ratunek przychodzi wydanie specjalnie magazynu - "Focus on Speaking". Nawet jeżeli nie macie problemów z władaniem językiem angielskim, w tym numerze znajdziecie wiele ciekawych porad na temat komunikacji w języku obcym. "UnPolish Your English", "Breaking the Barriers", "Breaking the Ice", "Self  - correction - a Magical Way to Master a Foreign Language" to tylko parę z tekstów, którymi warto się zainteresować. Kolejnym z ciekawych przykładów jest artykuł "Pop Culture in English" - czy parę słów o angielskim kodzie kulturowym.

Numer styczeń/luty oraz wydanie specjalne, tym razem obfitowały w dużą ilość tekstów, które mnie zainteresowały. Jeśli tak samo jak ja, lubicie uczyć się języka angielskiego, bardzo polecam rozejrzeć się za English Matters <3

Macie te numery magazynów?
Co o nich sądzicie?
Lubicie inicjatywę magazynów do nauki języków?
Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach <3
Zaczytanego!
Charlotte


Za nowe wydania dziękuję Colorful Media

2 komentarze:

  1. Mam i bardzo lubię :) Ten dodatek o mówieniu spodobał mi się dużo bardziej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i polecam te dwa numery. ;)

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku

Jeśli masz inne zdanie na temat, o którym piszę lub po prostu chcesz podyskutować, zostaw komentarz - będzie mi miło!