10 kwietnia 2017

Brytyjskie śniadanie i odmiana języka angielskiego

Chcecie dowiedzieć się więcej na teamt brytyjskiej odmiany języka angielskiego? Lubicie psy? A może macie ochotę na typowe, angielskie śniadanie? Jeśli tak - English Matters przychodzi z pomocą.England is the animal kingdom oraz I <3 British English to kolejno nowy numer i wydanie specjalnie magazynu dla uczących się języka angielskiego.


Do wszystkich miłośników psów - numer 63 jest zdecydowanie dla Was. Temat z okładki nawiązuje właśnie do tych czworonogów. Jak się okazuje, brytyjczycy kochają te zwierzęta. Z arytukułu można dowiedzieć się jakie rasy psów wybierają mieszkańcy wysp  oraz dlaczego kudłacze są tak popularne.
W dziale kulturowym, znalazły się także teksty o BAFTA czyli nagrodach Brytyjskiej Akademii Filmowej oraz typowym, angielskim śniadaniu. Ostrzegam - lepiej nie czytać tego artykułu kiedy jest się głodnym.
Fani Adele również znajdą coś dla siebie, ponieważ w nowym numerze, znajduje się  parę słów nawiązujących do jej twórczości.
Osobiście bardzo zainteresował mnie tekst Post Mortem Photography czyli dlaczego w czasach wiktoriańskich, robiono zdjęcia zmarłym osobom...


Jeżeli jesteście ciekawi różnic pomiędzy amerykańską a brytyjską odmianą języka angielskiego, wydanie specjalne I <3 British English z pewnością pozwoli Wam dowiedzieć się więcej na ten temat. Osobiście numer mnie zaciekawił - w szczególności tekst, w którym zostały przedstawione literackie hity wysp. Nie zabrakło również ukłonów w stronę popkultury oraz pojawił się artykuł na temat niuansów arystokracji.

Koniecznie dajcie mi znać, jak Wam podobają Wam się nowe numery <3
Zaczytanego!
Charlotte


Za nowe wydania, dziękuję Colorful Media

1 komentarz:

  1. Jak to jest, że lubię English matters ale nigdy nie kupuję, bo zapominam? XD

    Pozdrawiam
    To Read Or Not To Read

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku

Jeśli masz inne zdanie na temat, o którym piszę lub po prostu chcesz podyskutować, zostaw komentarz - będzie mi miło!