31 marca 2015

3#Pożoga, DRESZCZ i Bóldożercy czyli Trylogia Więźnia Labiryntu


  Mieliście kiedyś przeczucie, że znacie już miejsce które widzicie pierwszy raz? Że macie jakieś głęboko ukryte wspomnienia, które zostały pochowane - i to z konkretnego powodu?
Poznajcie Thomasa.
Chłopak pewnego dnia budzi się w windzie, nie pamiętając nic oprócz imienia. Otoczony przez gromadkę chłopców, dowiaduje się, że jest w strefie- otwartej przestrzeni otoczonej murami labiryntu.
Labirynt - śmiertelna pułapka kryjąca potowry, ból i śmierć.
Nikt nie wie, dlaczego chłopcy znaleźli się w labiryncie- ale czują, że ma to jakiś cel, więc umykając Bóldożercą- odrażającym kreaturą, starają się znaleźć odpowiedzi, na dręczące ich pytania.
Koniec zaczyna zbliżać po przybyciu Theresy- pierwszej i jedynej dziewczyny w Strefie.
Jaki z tym związek ma Thomas? Czy można znaleźć wyjście z labiryntu?
Próbuj albo giń.
 Trylogia Jamesa Dashner'a to przygodowo-dystopijne powieści ze zwrotami akcji oraz wartkim przebiegiem wydarzeń. Ziemia- zniszczona przez Pożogę nie jest już taka sama. Dziwne organizacje, i eksperymenty to nasza planeta w dalekiej przyszłości.
 Już od dawna chciałam sięgnąć po tę trylogię- zwiastun filmu mnie zachwycił i wiedziałam, że jeśli nie dopadnę i nie pochłonę książki, źle odbije się to na mojej złaknionej książek psychice. Na początku książka niezbyt mi się podobała, i nie czytałam jej bo nie mogłam się oderwać, ale z braku innych zajęć. Potem jednak wszystko się zmieniło. Przerzucałam stronę za stroną, nie mogąc oderwać się od Labiryntu- nagle nie leżałam u siebie na łóżku, ale stałam koło Thomasa, zlękniona wpatrując się w ściany więzienia, do którego trafił.


Przez trylogię przeplatają się różne postaci, które autor świetnie przemyślał. Każdy ma swój cel i swoją rolę, i istnieje w historii z określonego powodu. Każdy z bohaterów jest dość dynamiczny - zmienia się w trakcie trwania trylogii.
Kolejnym rewalacyjny aspektem jest słownictwo! No bo jak tu nie zakochać w takich zwrotach jak:
"Klump"
"Zawrzyj twarzostan"
"Sztamak"
??? <3
W "Więźniu" nietrudno się zakochać! Więc porzućcie to czym się zajmujecie, wkładajcie kurtki i biegnijcie do najbliższych księgarni.!

Pozdrawiam
Zaczytana

3 komentarze:

 1. juz keidys chyba slyszalam, albo mi sie myli z podobnym tytulem. Tak czy siak zainteresowalas mnie pomimo tego ze to kolejna ksiazka o tym jak jest tragicznie. Ale skoro powiadasz ze dobra to czemu by nei sprobowac? Zapisze sobie, oj zapisze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam ksiażki ale oglądałam film i byl po prostu cudowny <3 Drugą część na pewno przeczytam.
  gabxreadsbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar przeczytać ja w wakacje :) a dopiero później obejrzeć film :) zapraszam również do siebie może znajdziesz coś dla siebie :))

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku

Jeśli masz inne zdanie na temat, o którym piszę lub po prostu chcesz podyskutować, zostaw komentarz - będzie mi miło!