18 listopada 2016

Książki, które chcę zobaczyć na ekranie

Cześć!
Dzisiaj mam Wam do przedstawienia kilka książek,które bardzo chciałabym zobaczyć na ekranie <3
Zapraszam


Dwór Cierni i Róż  

Sara J.Maas to jedna z moich ulubionych autorek. Do tej pory każda jej książka, podbiła moje serce. "Dwór Cierni i Róż" naprawdę mnie zachwycił - barwni bohaterowie, tajemnice, i niesamowicie wykreowany świat przedstawiony. W skrócie - historia opowiada o nastoletniej łowczyni Feyre, która pewnego razu zabija ogromnego wilka. Wkrótce, do jej chaty wkracza Fae pod postacią bestii i daje jej wybór - w zamian za zabicie jednego z nich, Feyre może wybrać śmierć lub zamieszkanie z bestią w Prythianie. Uważam, że film lub serial na podstawie tej książki, byłby rewelacyjny. Wiem, że "Szklany Tron" ma zostać przeniesiony na srebrny ekran - i mam nadzieję, że jeśli ten serial wypali i będzie naprawdę dobry, to kolejna seria Sary J.Maas, również doczeka się własnej ekranizacji!

Nawet o tym nie myśl 

Książka Sary Mlynkowski zawiera wszystko, co - według mnie - dobry serial dla młodzieży. Jest humor, szkolne miłości ale i prawdziwe problemy. Z pomocą dobrego scenarzysty i reżysera,"Nawet o tym nie myśl" mogłoby stać się chętnie oglądanym serialem dla młodzieży. Książka rozpoczyna się w momencie szczepienia uczniów w szkole - wkrótce okazuje się, że z pewną partią szczepionek, coś było nie tak - i osoby, które je dostały, słyszą teraz myśli innych. Z tego powodu, życie nastolatków bardzo się komplikuje - jakby już nie było dostatecznie poplątane. 

Ból za ból 

Wyspa Jar. Piękne miejsce, w którym walutą są sekrety i kłamstwa. Trzy mieszkanki wyspy - Mary, Kat i Lilla, zawiązują pakt, by zemścić się na osobach, które w jakiś sposób je skrzywdziły. Już sobie wyobrażam, jak świetny mógłby być serial na podstawie trylogii Jenny Han i Siobhan Vivan. Klimatem na pewno zaskarbiłby sobie fanów "Pretty Little Liars" i sądzę, że dobrze zrobiony, zapewniałby wspaniałą rozrywkę.

Rywalki 

35 dziewcząt. Jeden książę. Walka o jego serce. Sądzę, że serii pani Cass, nie muszę nikomu przedstawiać - słodka historia, którą można połknąć w jedno popołudnie. Oryginalna trylogia, ma jednak według mnie coś takiego, co sprawia, że mimo wad bardzo ją lubię. Poza tym - kiedy myślę o tym, jak cudownie ta historia wyglądałaby na ekranie - te piękne suknie i widoki, pałac - mam nadzieję, że doczekam się ekranizacji tej serii <3

Błękitny zamek 

Lucy Maud Montgomery, jest znana przede wszystkim ze swojej serii o Ani z Zielonego Wzgórza. Parę lat temu, przeczytałam inną z jej książek "Błękitny zamek". Historia opowiada o 29-letniej Joannie Stirling która mieszka z despotyczną matką i ciotką. Gdy okazuje się się, że dziewczyna jest nieuleczalnie chora, postanawia żyć ona w końcu po swojemu. Pamiętam, że ta historia podbiła moje serce i dlatego uważam, że mogłaby stanowić scenariusz pod naprawdę piękny i wartościowy film - skoro Ania doczeka się wkrótce kolejnej adaptacji ( ma powstać serial) to może i "Błękitny zamek" zostanie kiedyś przenesiony na ekrany?

A jakie książki Wy chcielibyście zobaczyć na ekranie?
Koniecznie podzielcie się tym ze mną w komentarzach <3
Zaczytanego!
Charlotte

15 komentarzy:

 1. Podzielonych, Armadę, Plagę samobójców :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja bym chętnie zobaczyła ekranizacje książek Colleen Hoover :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie "Kasację", "Wybranych" i "Kim jesteś, Sky?". Żadnej z powyższych nie znam, więc się nie wypowiem :)
  Pozdrawiam,
  Biblioteka książkowych recenzji

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też z przyjemnością obejrzałabym coś Colleen Hoover! :) A najlepiej "Hopeless"... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z listy czytałam tylko Rywalki, pierwszy tom był świetny i z chęcią poznałabym jak show z królem i Ameriką widzą twórcy ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bym chętnie zobaczyła "Delirium".

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej, Rywalki wyglądałby cudnie na ekranie :D.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się co do Rywalek. mogłaby być całkiem ciekawa seria. Dołożyła bym "Fobos"

  OdpowiedzUsuń
 9. Trochę biednie, bo z wymienionych czytałam tylko "Dwór cierni i róż". Cieszę się, że powstaje serial na podstawie "Szklanego tronu" i mam nadzieję, że tego nie spieprzą, bo się zdenerwuję ;)
  Ja chętnie obejrzałabym ekranizację "Pielgrzyma" Hayesa oraz "Drogi królów" Sandersona, ale w tym drugim przypadku preferowałabym serial ;)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. "Rywalki" też chętnie bym zobaczyła. W wykonaniu Disneya, takim, jak klasyczne bajki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z wymienionych tytułów udało mi się tylko przeczytać "Dwór cierni i róż".
  Jeeeeny. "Szklany tron" ma być na ekranie? Pierwsze słyszę o tym. :DD
  W sumie to nie wiem, co bym chciała zobaczyć na ekranie. Czasem różnie to bywa z wykonaniem tego. :/

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałabym zobaczyć ekranizacje książek Catherynne M. Valente.

  OdpowiedzUsuń
 13. Z Rywalek można by było nakręcić nawet kilkuodcinkowy serial. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA DOCZEKA SIĘ KOLEJNEJ ADAPTACJI?! *co najmniej dziesięciominutowy etap fangirlowania, piski, krzyki, skakanie po pokoju, łzy szczęścia* Moja ogromna miłość, jeszcze większy sentyment, w dzieciństwie czytałam tę książkę tyle razy, że nie jestem w stanie tego zliczyć, nie wspominając o odtwarzaniu wszystkich filmów na okrągło, więc tą informacją zrobiłaś mi dzień xD choć nikt nie pobije dla mnie Megan Follows.
  Ból za ból na pewno zgromadziłby fanów PLL i Plotkary, w przypadku Rywalek książki lubię, ale chyba nie wybrałabym się na film, za to Dwór cierni i róż daje ogromne pole manewru i wyobraźni dla ewentualnych twórców! :)

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 15. "Rywalki" bardzo chętnie bym zobaczyła na ekranie, chociaż trochę bałabym się, czy nie zrobili z tego czegoś a'la bajkowego. Wiem, że książka wcale nie była taka kolorowa, ale sukienki, książę, zamek na ekranie? Kojarzy mi się z bajkami właśnie.

  Pozdrawiam,
  Book Prisoner! :)

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku

Jeśli masz inne zdanie na temat, o którym piszę lub po prostu chcesz podyskutować, zostaw komentarz - będzie mi miło!