31 grudnia 2016

Podsumowanie roku 2016

Rok 2017 jest tuż za rogiem - w związku z tym, zapraszam na krótkie podsumowanie 2016 ;)


Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy 2016 był dobry czy zły. Mam za sobą wiele wspaniałych chwil, ale muszę przyznać, że był to trudny rok. Wielokrotnie dopadała mnie czytelnicza niechęć, podczas której nie miałam kompletnie ochoty na czytanie - co było bardzo frustrującym uczuciem, ponieważ to książki dają mi możliwość odskoczni od rzeczywistości. 
Na pewno drobnym zmianom, uległ mój czytelniczy gust. Książka którą rok temu uważałam za dobrą, teraz jest dla mnie średnia lub nawet słaba. W nowym roku mam zamiar sięgać po nieco dojrzalsze lektury - chcę przeczytać więcej klasyków, ale nie oznacza to, że porzucę YA. To jednak gatunek po który sięgam najchętniej, a zapowiada się na to, że 2017 będzie obfitował w ciekawe premiery ;)

W 2016 przeczytałam dokładnie 110 książek, co oznacza, że o 43 mniej niż w 2015. Nie jestem jednak zdołowana z powodu tej liczby. Wręcz przeciwnie - uważam go za naprawdę dobry, biorąc pod uwagę jak wiele działo się w 2016. A poza tym - to tylko liczba. Dla mnie wciąż najbardziej liczy się wartość czy rozrywka jaką wyciągnęłam podczas lektury danej powieśći. 
Wśrod przeczytanych przeze mnie książek były takie, w których się zakochałam - ale zdarzały się również kompletne porażki. O najlepszych i najgorszych powieściach 2016, napiszę nieco więcej w poście, który ukaże się za kilka dni, więc jeśli jesteście ciekawi co mnie zachwyciło, a do czego mam odwrotne odczucia - z góry zapraszam ^.~

Jeśli chodzi o statystyki dotyczące bloga - w marcu miną już dwa lata, odkąd piszę i recenzuję. Moje małe miejsce w sieci wciąż się rozwija z czego jestem niezwykle szczęśliwa. Mam masę pomysłów na przyszłe posty i mam nadzieję, że w 2017 uda mi się je zrealizować.
W 2016 odwiedziliście In Bookland ponad 40 000 tysięcy razy, do grona czytelników dołączyło 90 osób. Zrecenzowałam 76 książek, a łącznie z podsumowaniami, postami około książkowymi oraz recenzjami na temat filmów i seriali, na moim blogu w 2016 roku, ukazało się 128 postów.

Plany na 2017? Tak naprawdę wciąż się zmieniają. Wiem jedno - wciąż będę czytać i recenzować. Chcę żeby blog się rozwijał i mam nadzieję, że tak właśnie będzie. 

Jaki był Wasz rok 2016?
Mam nadzieję, że Wasz 2017 będzie wspaniały - przy okazji, życzę Wam cudownej sylwestrowej zabawy - nie ważne czy idziecie gdzieś ze znajomymi, czy spędzicie tę noc z książką w dłoni. 
Trzymam kciuki, by w nadchodzącym roku spotkało Was dużo dobrego, życzę Wam niezapomnianych chwil i oczywiście - samych dobrych książek <3
Dziękuję, że jesteście,
Zaczytanego!
Charlotte

8 komentarzy:

 1. Słowo "dojrzalsze" pisze się przez "rz", nie przez "ż" :)
  Gratuluję osiągnięć blogowych i książkowych! Jak dla mnie, 110 to bardzo dużo, nie mam pojęcia, jak to zrobiłaś :O
  Pozdrawiam i zapraszam na recenzję "Księgi wyzwań Dasha i Lily"! pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulację osiągnięć! Oby tak dalej!
  Pozdrawiam
  Biblioteka Tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny wynik! :D Ja ledwo dobrnęłam do 86, ale i tak jestem zadowolona, ale w 2017 roku chciałabym poprawić ten wynik. Oby 2017 rok był dla Ciebie równie udany, o ile nie lepszy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję!
  A u mnie było dość dobrze, prawie 200 książek przeczytałam... Ale to były ostatnie chwile odpoczynku...

  OdpowiedzUsuń
 5. O matko, przecież to genialny wynik! Mnie się udało przeczytać 84 książki, ale moim marzeniem od dawna jest przeczytanie 100 powieści w rok, może akurat 2017 będzie mi sprzyjał w tym moim małym postanowieniu. Życzę ci jak najlepszych wyników!

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny wynik, z całego serca gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaki świetny wynik :O Gratulacje ;) Mi się udało 95 przeczytać ♥
  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny wynik! Zarówno ten poprzedni jak i ten z tego roku!
  Życzę takiej samej przyjemności w roku 2017! :)

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku

Jeśli masz inne zdanie na temat, o którym piszę lub po prostu chcesz podyskutować, zostaw komentarz - będzie mi miło!